Wycieczka integracyjna do Kuchar Królewskich

W dniu 24 września 2018r. klasy IVa, IVb, Vb i VIa udały się na wycieczkę do leśniczówki w Kucharach Królewskich, należącej do nadleśnictwa Płońsk.

Celem wizyty była obserwacja jesiennej przyrody, uwrażliwienie na piękno jesiennego krajobrazu, zapoznanie z fauną i florą naszego terenu oraz pracą leśniczego. Wycieczka była obserwacją naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt oraz dostarczycielem wspaniałych wrażeń dzieciom.
Po leśniczówce oprowadzała dzieci pani Sylwia Wróblewska, która jest koordynatorem edukacji przyrodniczej. Najpierw uczniowie spędzili czas
w Izbie Edukacji Leśnej, gdzie pani koordynator opowiadała różne ciekawostki
o zgromadzonych tam eksponatach, a także o polskich lasach. Dzieci usłyszały również dużo informacji o zwierzętach żyjących w lasach, o budkach lęgowych ptaków oraz nietoperzy. Zobaczyły, jak wygląda praca w szkółce leśnej, gdzie rosną sadzonki różnych drzew i krzewów.
Następnie udaliśmy się do ogrodów dendrologicznych, gdzie podziwialiśmy rośliny występujące w różnych zakątkach świata, np. z Ameryce Północnej oraz z Chinach, Korei i Japonii. Szczególnie piękne były kwitnące różaneczniki
i azalie.
Pod koniec wycieczki dotarliśmy do wiaty, przed którą nad ogromnym ogniskiem upiekliśmy kiełbaski. Na świeżym powietrzu, wszyscy mieli wspaniały apetyt.
Pomimo, iż aura nas nie rozpieszczała tego dnia, atmosfera na wyjeździe była wspaniała i nikt nie skarżył się na zimno.